8 küsimust: burleskitar Affinity Starr

 

1. Kuidas jõudsid Sa burlesque'ini ja mida see Sinu jaoks tähendab?

Otsisin päris pikalt enese välja elamiseks ja oma loomingulise poole esile toomiseks väljundit. Burleski trenni sattusin 2010nendal aastal üsna juhuslikult aga see neelas mind kiiresti ja üsna jäägitult. Hetkel on see järjest enam muutumas hobist tööks. Burlesque on minu jaoks nagu muinasjutumaailm, kus saad olla kes iganes ja teha mida iganes. Väga vabastav kogemus.

2. Mis Sind inspireerib? Kust leiad inspiratsiooni oma lavanumbriteks?

Inspiratsioon tuleb üsna juhuslikult – muusikast, filmidest, raamatutest, kellegi tehtud juhuslikust liigutusest...

Foto: Mats Õun

Foto: Mats Õun

Tuleb lihtsalt avatud meeltega ringi käia – mida enam erinevaid asju koged, seda suurema tõenäolisusega inspiratsioon tuleb. Väga inspireeriv on festivalidel burlesque artistide esinemiste vaatamine... Siis tajud vahetult, millised artisti liigutused publikule mõjuvad ja milliseid emotsioone tekitavad. See on hoopis midagi muud, kui sama numbrit videolt vaadates.

3. Millest juhindud, kui endale riideid valid?

Väikelapse emana on mugavus minu jaoks primaarne. Kolm-neli paari teksaseid, tennised ja kingad, millega kannatab kilomeetreid kõndida ning liivakastis lapsele seltsi pakkuda... Riided peavad olema soojad, mugavad ja mõistliku hinnaga. Kaks talve olen kandnud pikka musta kilejopet, mis kohe kindlasti ei tee mind kenamaks, aga lapsega lasteaeda või trenni jalutada on väga mõnus :)

Kui eraelus hoian riietele mineval eelarvel hoolega silma peal, siis lavakostüümidega on hoopis teine lugu. Neil peab vau faktor juures olema. Materjalid, värvid ja lõiked on väga olulised ja peavad karakterit toetama. Iga ese on pisiasjadeni läbimõeldud ja katsetatud. Burleski kostüümid on omaette kunst – kui teatrikostüümid peavad lihtsalt välja nägema nagu vaja, siis burleski kostüümide eripäraks on kinnitussüsteemid - kõik ju peab ära ka võimalikult lihtsalt tulema!

4. Missugune näeb välja Sinu garderoob?

Riietega on keeruline. Kappi on kogunenud liialt palju asju, mida enam ei kanna või mida ei oska millegagi kombineerida. Ilmselt olen hetkel mingis üleminekufaasis - lõkkeääres istuv hipitüdruk hakkab järjest enam daamiks muutuma ja kappi kuhjatud teksapükste ja värviliste pluuside kõrvale hakkab tekkima järjest enam vintage esemeid ning glamuurseid õhtukleite. Kübarad, viisakad mantlid ja jakid; pliiatsseelikud. Kogunenud on paras hulk 30nendate kingi, mille juurde hetkel otsin sobilikke kleite.

Foto: Mats Õun

Foto: Mats Õun

5. Mis on Sinu arvates üks suurimaid vigu, mida naised riietudes teevad?

Lähevad liialt moevooludega kaasa jättes tähelepanuta oma isikupära.

6. Burlesque ja kurvikad naised - kuidas suhtutakse burlesque'i maailmas kurvikatesse naistesse?

Kurvikus ei ole burleskis mittemidagi sellist, mis oleks taunimist väärt. Tõsi, hetkel ehk kuulsamaid artiste Dita Von Tease ja Lou Lou D´vil on saledad, aga samas on väga palju artiste, kes seda pole - nagu näiteks minu üks suuri lemmikuid Dirty Martini. Burlesque skene on ääretult mitmekesine ja väga tolerantne kõigi suhtes. Just eripärasus teeb burleski kaasakiskuvaks ja huvitavaks.

7. Milliseid nõuandeid annad naistele, kes pole rahul oma kehaga või kellel pole aimugi, kuidas end oma kehas hästi tunda?

Võtke endale aega oma välimusega mängida... katsetada erinevaid värve ja stiile. Tehke meiki ja soenguid! Kui hätta jääte, siis küsige nõu. Käige erinevates trennides, õppige tunnetama oma keha... Ei ole olemas naist, kellel poleks ühtegi tõeliselt kena kohta oma keha juures!

8. Mida on burlesque'iga tegelemine Sulle andnud? Kui ka mina soovin burlesque'iga tegeleda, siis kust tuleks alustada?

Kui alustasin, siis olin just lapse saanud. Muutunud kehas ei tundunud enam seksika ja ihaldusväärsena. Burlesque'iga tegelemine on mulle andnud esinemisjulguse ning teinud enesekindlamaks. Kõige lihtsam viis alustamiseks on minna burlesque'i trenni.

Foto:  Senni Luttinen

Foto: Senni Luttinen

Tallinnas korraldab 2013nendast aastast trenne MTÜ Burlesque Estonia, mille üks eestvedajaid olen. Uus hooaeg algab oktoobrist. Sealt edasi on mõistlik käia võimalikult palju vaatamas live esinemisi. Suuremate festivalide raames toimuvad workshopid, kuhu suurema huvi korral kindlasti soovitan minna.

Burlesque on hea võimalus maailma avardamiseks, selle mängulisemaks muutmiseks, leidmaks sisemist seksapiili ja enesekindlust.

Rohkem infot Burlesque Estonia kohta leiad siit ning Affinity tegemistel saab silma peal hoida siin

Garderoob korda: kuidas oma riidekappi korrastada?

Garderoobi korrastamine on pidev töö. Me kõik teeme vahepeal halbu emotsionaalseid oste, mis tegelikult meie kehakuju või ülejäänud rõivastega ei sobi. Vanad lemmikud kuluvad ära ning neid on vaja uutega asendada. Meie maitse ja stiil arenevad pidevalt – kindlasti on ka sinul juhtunud, et mõned kuud tagasi ostetud särk või seelik on kappi seisma jäänud. Kuigi sa arvasid, et sellest saab uus lemmik...

Kuidas oma riidekappi korrastada?

1.       Loo ruumi – üks parimaid põhjuseid oma garderoobi koristamiseks on luua uut ruumi suveriiete jaoks.  Pese ja pane ära talvised ja varakevadised riided; anneta või müü ära rõivad, mida sa enam ei kanna või mis ei sobi sinu kehakujule.  Pärast koristamist on sul kapis rohkem ruumi – perfektne alus uue suvise garderoobi loomiseks!

2.       Organiseeri  - kasuta kevadist puhastust garderoobis ära ning organiseeri oma riided. Kui kõigel on oma koht, leiad kiiremini sobiva komplekti. Organiseeri riided kas värvi, tüübi või olukorra järgi – täpselt nii nagu sulle sobib.

3.       Planeeri  - Kui oled juba koristamisega alustanud, on palju lihtsam mõista, mida algavaks hooajaks lisada tuleb – olgu selleks suvised viigipüksid, värvilised kingad või trendikas top.

4.       Lihtne riidevalik – Eemaldades oma garderoobist talvised riided, on palju lihtsam suveks uusi komplekte leida ja sobitada.  Riideid on lihtsam kombineerida, kui kõik valikud on silma ees (ja sa ei pea neid talverõivaste alt otsima).

5.       Avasta oma stiil – Kevadpuhastus kapis annab sulle kindlasti aimu ka sellest, mis on sinu stiil. Nii on taaskord lihtsam shopates otsuseid vastu võtta.

6.       Tunne, et oled midagi suurt teinud – Olgem ausad - garderoobi korrastamine on suur töö, kuid sama suur on heaolu tunne, kui kõik on puhas ja koordineeritud.

Või kui sul ei ole aega kõige eelnevaga tegeleda, siis pöördu profesionaalide poole. Stiilitarid aitavad luua korra sinu garderoobis, organiseerida ja sorteerida su rõivad. Hoolitseme selle eest, et kõik garderoobis olev sobib sinu kehakuju ja stiiliga ning anname nõu, millega olemasolevat garderoobi täiendada! Ühesõnaga  - oleme hea sõbranna, kes mõistab, annab nõu ja teeb kogu raske töö sinu eest ära!

MARIMO SS14 "In Full Bloom"

Pisikene galerii nendele, kes eelmisel laupäeval Eesti Arhitektuurimuuseumisse MARIMO SS14 moeshow'd "In Full Bloom" imetlema ei jõudnud. Meie oleme rahul : imeline show, päikesekiirtest pakatav kollektsioon ja mõnus muusika. Ja muidugi ei saa unustada stiilseid külalisi: must-valgesse riietatud šikid neiud, pintsakutes härrad ja kuhjaga julgeid värvikaid aksessuaare. Meid pani see kollektsioon küll unistama - nii suuremast garderoobist kui ka soojadest suveilmadest! 

Rohkem infot MARIMO tegemiste kohta kodulehel ja FB's.

8 küsimust : MARIMO disainer Mariliis Soobard

1. Mis on Sinu lemmik outfit uuest kollektsioonist? Miks?

FOTO: MAIKEN STAAK

FOTO: MAIKEN STAAK

See on väga keeruline küsimus. Hetkel kogu kollektsiooni sees olles on üks outfit lemmikum kui teine ning meeleldi värskendaksin oma riidekappi kogu SS14 kollektsiooniga, kuid kui peab tegema valiku, siis ilmselt põhikollektsioonist on vaieldamatud lemmikud esmakordselt MARIMO kollektsioonis olevad äärmiselt mõnusast pehmest peenvillasest kangast luksuslikud kardiganid ning Exclusive kollektsiooni osast kaunis swarovski kivikestega tikitud villakrepist minimalistliku lõikega jakk ja sinna juurde kuuluv diagonaallõikeline õrnkuldsete detailidega valge siidšifoon seelik.

2. Millest juhindud, kui endale riideid valid?

Minu rõivad on peamiselt pärit MARIMO kollektsioonidest või siis tooted, mis ma disainerina vaid ekstra endale olen teinud. Rõivaid valides / tehes lähtun peamiselt sellest, et saaksin erinevaid rõivaid võimalikult palju omavahel kombineerida.

3. Missugune näeb välja Sinu garderoob?

Arvestades seda, et tegelen moevaldkonnas, on minu garderoob üsnagi pisike. Peamiselt leiab sealt mõned igapäevased ja mõned pidulikumad kleidid-seelikud ning jakid, millega neid kombineerin. Sügis-talviseks hooajaks on muidugi ka mõned mantlid. Pükse minu garderoobist ei leia. On vist paar paari teksaseid, mida mõnikord harva koduseinte vahel jalga tõmban. Minu garderoobis on oluline rõhk ka kingadel - need on alati kvaliteetsed ja omapärased! Hetke lemmikud on pärit Vivian Vaust.

4. Tagasi vaadates oma senisele elule - mida pead oma suurimaks stiilifopaaks?

Arvan, et kõige suurem fopaa on ilmselt keskkooli periood, mil muusikamaitse ja sellega seoses ka rõivastus oli "kergelt" kaldu pungi ja metali poole :)

5. Milliseid nõuandeid annad naistele, kes pole rahul oma stiiliga või kellel pole aimugi, kuidas end riietada?

Arvan, et parim on disainrõivaste valikul konsulteerida disaineriga. Kui see pole võimalik, siis tasuks kasutada stilistide abi. Tihti ei olegi palju vaja - natuke suunavaid märksõnu ja esimesed uued rõivad valida koos inimesega, kes teab millest ta räägib.

6. Mis on Sinu arvates üks suurimaid vigu, mida naised riietudes teevad?

Ma ise väga selliseid naisterahvaid isegi ei tea, kuid linnapildis tundub, et suurim viga just eriti nooremate naiste puhul on liigne hetke trendide järgimine. Kanda tuleb seda, mis naist kaunistab, mitte seda, mis on moes - see võib lõppeta katastroofiga!

7. Mood ja trendid jätavad sageli kõrvale kurvikad naised. Mis on Sinu filosoofia stiili ja rõivasuuruste osas?

Tihti see tõesti nii on. Mina pean oluliseks, et suuremate suuruste puhul lastaks kallimad tooted valmistada enda mõõtmete järgi, kuna kehakuju ja proportsioonid ei vasta tavaliselt sellisel juhul päris täpselt suurusnumbritele. Igapäevaste toodete puhul loomulikult peaks tooted leidma siiski müügilettidelt. Disainerbrändide jaoks, kelle kogused on väikesed, on suuremate suuruste valmistamine lihtsalt riskantsem, kuna neid ei osteta nii palju. Küll aga oleme alati valmis need tooted valmistama eritellimusel.

8. Missugune on MARIMO naine?

MARIMO "naine" kui teda nii kirjeldada, on eneseteadlik ise end ülesse töötanud naisterahvas, kes teab, kuhu ta oma elus tahab jõuda.

Juba sel laupäeval, 26.aprillil, saab nautida MARIMO uut kevad-suvi 2014 kollektsiooni "In Full Bloom" Eesti Arhitektuurimuuseumis. Rohkem infot siit.

Boonusena uurisime Mariliisilt uusima kollektsiooni inspiratsiooni kohta. 

MARIMO SS14 / FOTO: MAIKEN STAAK

MARIMO SS14 / FOTO: MAIKEN STAAK

Mis on MARIMO SS14 kollektsiooni inspiratsioon?

SS14 kollektsioon keskendub nii vabadusihalusele kui ka naiselikule küpsusele. Kollektsioon sai inspiratsiooni peamiselt suvest, mis on aeg, mil igaüks vajab rohkem vabadust ja õhku, tekib kihk jalutada roheluses ning tunda oma palgeil päikesepaistet ja mahedat briisi. SS14 kollektsiooni on seotud palju vabamaid lõikeid, lendlevaid õhulisi siidšifoone ning mängulisi mustreid - see kõik aitab linnaruumi asjalikku saginat kombineerida looduse vabastava värskusega.

Feng shui riietuses: mis on Puu energia ja kuidas seda oma riietusse tõlgendada?

Vana hiina õpetuse Feng shui kohaselt saab igaüks oma eluteed ise kujundada, võttes appi oma taevased ja maised eeldused ning järgides energia liikumisi enda ümber.  Feng shui kui energiaõpetuse peamine eesmärk on olla sild inimese välimise ja sisemise maailma vahel. Enda ümbrust jälgides võid teha järeldusi oma sisemaailma kohta ja vastupidi. Näiteks annad Sa oma riietusega ümbritsevatele teada, milline on Sinu sisemaailm.

 

Kevad on Puu stiihia valitsemise aeg. Puu toetab püüdlusi jõukuse ja heaolu poole, edendades uusi ettevõtmisi ja algatades uusi ühendusi.

Võimendades Puu energiat:

- suurendad algatusvõimet

- parandad keeletaju

- toetad enda vaimset arengut 

- kiirendad reageerimist ja mõtlemist

- parandad planeerimise ja läbirääkimise oskusi

- suurendad loovmõtlemist

- laiendad intuitsiooni

Vaatame siin lähemalt selle muutuva ja kasvamist toetava jõu iseloomulikke jooni riietuses. Puud iseloomustavad vertikaalsed jooned: soonikkude, püsttriibuga kangad, lillemustrid. Puu siluett on ülalt alla sirge. Näiteks pikk lõhikuga seelik, sirge või kergelt taljesse töödeldud üle puusade ulatuv jakk. Puu energiat lisavad suured pikad sallid ja pleedid. Aksessuaaridena sobivad puidust või kristallist ehted.

Puu värvid on kõik rohekad toonid, ploomi- ja veinikarva toonid. Puu elementi võimendavad sinised toonid, hõbe, must, erksinine.

Puu kõige suurem oht on liiga kiire kasvamine. See toob kaasa „pea pilvedes“ käitumismustrid, need inimesed on tormakad ja nende soovid tihti ei täitu. Puu energiat saab kontrollida Vee elementide vähendamisega. Tule energia piirab Puu ohtlikku kasvamist. Jõuliselt kontrollib Puu elementi Metall. Puu energia nõrgendamiseks vali hallid toonid, erkkollane, roosa. Läikivad materjalid, naturaalne nahk ja siid, kunstnahk ja nailon vähendavad puu tormakust. Metallehted vähendavad kiiresti puu stiihia mõju.

Kuidas valida, mida hommikul selga panna?

Stiilitarid_kingad

(Pühendusega Elisale. Et tema hommikused valikud lihtsamalt läheksid)

Kas sa teadsid, et umbes aasta oma elust kulutad sa riiete valimisele?

Mõnikord võib hommikul riiete valimine osutuda päeva raskeimaks ülesandeks - halb või ebamugav riietus võib rikkuda terve päeva. Usun, et kõigile on tuttav olukord, kus stressav naine seisab riidekapi ees ja valib, mida selga panna ning lõpuks ahastab: “Mul ei ole jälle midagi selga panna!” Eriti ebamugav on, kui säärane hetk peaks hommikul saabuma.

Kuidas oma hommikust riietevalimist lihtsustada? 

- Keskendu emotsioonile. Õnnelikud on need, kes suudavad eelmisel õhtul oma järgmise päeva riietuse paika panna. Suurel osal aga see ei õnnestu ning valmis mõeldud rõivastust tuleb hommikul oma hetkeemotsioonile kohendada. Natuke lihtsam on hommikul üles ärgata ning siis oma tunnete järgi uus outfit kokku panna. Siit jõuame ka järgmise soovituseni:

- Vali fookuspunkt. Leia üks ese (olgu selleks siis mugav pintsak, kaunis kaelakee või uued kingad) ning tee sellest oma riietuse keskpunkt. Kõik ülejäänud rõivad ja aksessuaarid peaksid täiendama ja valitud eset esile tõstma. 

- Halva päeva korral vali “vana ja hea” - Vali riided, mille kombineerimine on järele proovitud. Võid kindel olla, et kui tegu ei ole just tõelise tähelepanu-äratajaga, siis ei pane keegi tähele, kui “vana ja head” kooslust uuesti kasutad. Kui sulle ei meeldi kordamine, siis tee muudatus aksessuaarides - väike muudatus võib luua täiesti uue ilme.

-Tea oma kehatüüpi. Kui oled teadlik oma kehatüübist on lihtsam oma riietust valida. Siis oskad juba mõelda, kuidas oma rõivastust kombineerida. Mulle näiteks meeldib rõhutada oma keskkohta, mistõttu kannan alati vöösid. Kui sa oma kehatüüpi ei tea, siis kirjuta meile - aitame sul tutvuda oma kehatüübiga ning anname personaalseid nõuandeid.

- Ja meie tõeline lemmik: “Võta alati üks asi (aksessuaar või mitte oluline riideese) enne kodust lahkumist ära.” Coco Chanel

Kevad-suvi trendid 2014

Kevad-suvised trendituuled on juba puhumas. Stiilitarid koostasid pisikese tutvustuse suurimatest trendidest.

Kaks lemmikut, mis see kevad-suvine hooaeg endale garderoobi lisada ning mis paljudele kehatüüpidele väikeste erinevustega sobivad, on laiad püksid ning midi pikkuses seelikud. Laiade säärtega pükse peetakse sageli pikkade ja kõhnade naiste pärusmaaks, kuid õige lõikega laiad püksid võivad pikkust lisada ka lühikesele naisele ning isegi pirn-naisele sobida. Pükse valides tuleks vaadata, et need ei oleks liiga ümber või liiga lohvakad. 

Midi pikkuses seeliku (lõppeb põlve ja pahkluu vahel) puhul tuleks tähelepanu pöörata oma pikkusele - lühematel naistel võiks seelik lõppeda põlvele lähemal, pikematel aga pahkluule lähemal. Midi pikkuses pliiatsseelikut on raskem välja kanda kui alt laienevat ja lendlevat seelikut. Lisaks - a-lõikeline seelik sobib kõikidele kehakujudele.

Kõige lihtsam on trendikust lisada aksessuaaride ja pisikeste detailidega - see kevad-suvi hooaeg tasub lisada läbipaistvaid detaile, narmaid, plisseeritud detaile, pastelseid ja metalseid toone, geomeetrilisi ja lillelisi mustreid. Ja julgelt võib jätkata ka must-valgete kombinatsioonide kandmist! 

Stiilitarid koostasid sulle miniülevaate silma jäänud trendikatest rõivastest, aksessuaaridest ja mõnusatest kodutekstiilidest.

PASTELNE MAAILM

LILLEMERI

MUST VALGEGA JA VALGE MUSTAGA

Meie kliendid: Diina

Vasakul: näited Diina garderoobist ja igapäevasest stiilist/ Paremal: valitud kleit ja kingad 

Vasakul: näited Diina garderoobist ja igapäevasest stiilist/ Paremal: valitud kleit ja kingad 

Vanus : 45

Stiilitaride poole pöördumise põhjus: Laialivoolav stiil ja lisaks sellele oleks vaja kleiti, millega minna pidulikule üritusele ning mida saaks hiljem ka tööl kanda.

Mida me tegime? 

Esimese sammuna tutvustasime Diinale tema kehakuju, sobivaid värve ja uurisime, mis mured tal riietumisega on ning leidsime nendele lahendused. Seejärel suundusime garderoobi, kus selgus, miks on tekkinud segadus: stiilide, värvide ja lõigete valik oli ülimalt mitmekesine.

Kuna arvukate värvide, stiilide ja lõigete kombineerimine pani Diinal sageli pea valutama ning tekitas tunde nagu selga polegi mitte midagi panna, siis valib ta sageli mugava ja lihtsa variandi: pojale väikseks jäänud t-särgid ja teksad, peale lohvakas dressipluus või kandiline kampsun. Tööle minekuks valib naine riideid tavaliselt vastavalt hommikusele tujule. Olles juba läbinud meie baaskoolituse oskas Diina juba ise stilistile seletada, miks mõned rõivad ei istu talle nii hästi nagu soovitud ja tabas kiiresti ka põhjused, miks lemmikriided tõstavad alati tuju ja sobivad ideaalselt. Stilistiga koos analüüsis Diina oma garderoobi ning õppis võrdlemisi kiiresti oma lemmikuid kombineerima ja mõistis, mis aksessuaare ühtlase mulje loomiseks juurde soetada oleks vaja.

Järgmisel päeval siirdusime Diinaga poodidesse. Sobiva kleidi leidsime juba esimesest poest! Mohito kleidivalik oli just meie tingimustele vastav: õigete aksessuaaridega sobivad need nii pidulikuks ürituseks kui igapäevaseks kandmiseks. Kuna Diina on särtsakas rocki armastaja, kellele meeldib konkreetsus, siis valisime must-valge kontrastse kleidi ja Batast aktsendiks punased kõrge kontsaga kingad.