12 eset, mis võiksid olla iga naise garderoobis: teksad

Paar (või kolm) teksaseid peaks kuuluma iga naise garderoobi. Oskuslikult stiliseerituna saad neid peaaegu igas olukorras kanda. Millele teksaseid otsides tähelepanu pöörata? Ja kuidas nende eest hoolitseda?

  • Teksaseid valides katsu neid - kvaliteetsed teksad on valmistatud tugevast ja raskemast teksakangast. Käega tunned seda erinevust. Ära muretse, kui need tunduvad alguses liiga jäigad - kui oled teksad “sisse kandnud”, muutuvad need pehmemaks ning toetavad su kurve paremini.
  • Kõige kvaliteetsemate teksade venivus peaks olema maksimaalselt 2% (Lycra või Spandex). Vaata silte, et vastavat infot leida. 
  • Ürita vastu seista soovile osta natukene suuremad teksad. Arvesta, et teksa venib aja jooksul ning kui püks on ostes keha ümber, siis venides ei hakka see inetult “kottima”.
  • Jälgi õmbluseid - need peaksid olema tugevad ja vastupidavad.
  • Teksapükste tasku suurus peab olema proportsioonis sinu pepuga. 
  • Ära pese teksaseid liiga palju. See hävitab kangast. Pese oma pükse jahedas vees ning lase neil rippudes kuivada. Tumedat teksat tuleks pesta tagurpidi keeratuna. 

Ja lõpetuseks üks tore fakt - peaaegu kõikidel teksapükste lukkudel on tähed “YKK”, mis on lühend Yoshida Kogyo Kabushikikaisha’st. YKK loodi 1934 aastal jaapanlasest lukkudevalmistaja Tadao Yoshida poolt ning firma toodab endiselt suure osa maailmas olevate teksade lukkudest. Kellel aega ja huvi rohkem, saab aega veeta nende väga põneval kodulehel: http://ykk.com.