8 küsimust: miDeer

Minimalistlik, praktiline ja kvaliteetne kott võib ka kõige igapäevasema riietuse huvitavaks muuta. Õnneks ei tule sellist kotti kaugelt otsida - Eesti bränd miDeer valmistab tööstuslikust vildist silmapaistvaid kotte, mis sobivad igas vanuses kandjale. Piilusime 8 küsimuse jagu nende maailma. 

1. Mis teid inspireerib? Kust sünnib teie looming?

Luues põhjamaist disaini väljendame oma austust minimalistlikuse suunas disainides eelkõige tööstuslikust vildist karge ent põhjamaise hõnguga käekotte. Igal kotil on oma iseloom ja olemus ning on silmatorkav vaatamata selle lihtsusele.

Inspiratsiooni ammutame põhjamaisest kliimast, loodusest ning elustiilist. Disainiprotsessi oluliseks alustalaks peame põhjamaiselt sirgeid jooni ja praktilisust. Kõikide toodete disainimisel oleme lähtunud tänapäeva elustiili nõudmistest. Iga käekott peab mahutama sülearvutit ning sealjuures olema šikk ja elegantne.

2. Miks olete valinud materjaliks tööstusliku vildi?

Materjali valik on meie loomingus väga olulisel kohal. Vilt on kogu meie brändi läbivaks jooneks. Tööstusliku vildi oleme valinud eelkõige selle põhjamaiselt kargele väljanägemisele, pehmele tekstuurile ning vastupidavusele.

Vilt ise on ka meie inspiratsiooni allikaks - ainuüksi selle tekstuuri tunnetades ja jäikust silmas pidades, hakkab loomingukarusell silme ees keerlema.

3. Kes on miDeeri klient? Mis on talle oluline?

miDeeri klient on moeteadlik. Talle on oluline praktilisus ja sealjuures hea väljanägemine. Olulisel kohal on ka toote päritolu. Kodumaine disain on hinnas ja sellest peetakse lugu.

4. Mis on teie lemmiktooted miDeeri (koti)kollektsioonist? Miks?

Meie endi lemmiktoode on Skandinaaviapäraselt lihtne ent isikupärane NORD. See on elegantne ja põhjamaiselt jäise olekuga, erineb teistest kottidest omanäolise sanga poolest. Alati pilkupüüdev, šikk, stiilne ja mahukas. Kõige uuemate toodete killast on lemmikuks aksessuaariks kujunenud maksisuuruses ümbrikkott SKIVE. Ümbrikkoti oleme samuti disaninud nii, et lisaks moodsale aksessuaarile igapäevaseks kandmiseks, saab kotti kanda ka lihtsalt sülearvuti ümbrisena.

5. Teie brändi iseloomustab skandinaavialik minimalism. On palju naisi (ja mehi), kes armastavad minimalismi, kuid ei oska seda oma ellu lisada. Kust ja kuidas peaksid nad alustama?

Minimalismiga on lihtne. Minimalism ei armasta kirkaid värve, suuri ehteid ja rohkeid lisadetaile. Minimalism on lihtne ja tabav, sealjuures mugav ja stiilne.

Alustuseks võiks jätta kõrvale kirkad värvid ja sobitada omavahel puhtad toonid ja sirged lõiked. Hea alternatiiv on kanda lihtsalt musta, ning lisada sinna juurde üks šikk käekott. Selline väljanägemine on alati stiilne ja minimalistlikult silmatorkav.

Omale rõivaid valides võiks terava silmaga otsida lihtsaid ent huvitavaid rõivaid, näiteks lihtsa musta sviitri, eriti pikad varrukad, põnevad konservatiivsed lõiked - nendest detailidest piisab, et olla minimalistlik ent sealjuures ka stiilne.

6. Mood ja trendid jätavad sageli kõrvale kurvikad naised ja mehed. Mis on teie filosoofia stiili ja rõivasuuruste osas?

Õnneks on see muutumas ja üha enam kohtab tänavatel väga stiilseid kurvikaid ja enesekindlaid naisi.

Oluline ei ole kiirelt vahetuva moega sammu pidada, vaid leida endale see oma ja õige stiil, mis sobib ja seda järgida. Valides aksessuaariks suuremõõtmelise käekoti, näed ise alati pisem välja!

7. Milliseid nõuandeid annaksite naistele, kes pole rahul oma stiiliga või kellel pole aimugi, kuidas riietuda?

Kui siinkohal mõni sõbranna appi ei tule, siis soovitaksime kindlasti pöörduda stiilinõustaja juurde, kes aitab leida vastavalt enda kehakujule õigeid rõivaid ja annab nõu ka edaspidiseks.

8. Missugune on teie endi stiil ning missugused näevad välja teie garderoobid?

Kuna oleme ise suured minimalismi austajad, on ka meie endi garderoob pigem konservatiivne ja tagasihoidlik. Garderoobist võib leida mugavaid kudumeid ja lõputult erinevate lõigetega jakke/mantleid, mis igale lihtsamalegi rõivale stiilselt peale sobituvad. Suured ehtekandjad me pole, siinkohal on hoopis esikohal põnevad ja julged lõiked, millega oma riietust huvitavamaks muudame; ning pilkupüüdev käekott, ilma milleta kunagi uksest välja ei astu.

Silmailu loojad: 

Fotograaf: Jake Farra http://www.jakefarra.com/  / Jumestus ja soeng: Nele Dvorjaninov  https://www.facebook.com/NeleMakeUp  / Aksessuaarid: miDeer www.mideer.eu  / Disaini- ja mööblistuudio OOT-OOT Stuudio www.oot-oot.com  / Rõivad: Studio August http://studio-august.com / Jalanõud: Disainipood Reede www.reede.ee / Modellid: Merilin Õisla ja Tõnis Taul