Kuidas oma stiili mõistmine aitab vähendada riiete hulka garderoobis?

Enamikel meist on mingil hetkel peast läbi käinud mõte: "Mul on nii palju riideid, aga selga pole ikka midagi panna!". Sõbrannasid kõrvalt vaadates tundub, et neil on alati midagi imelist ja inspireerivat selga panna. Kuidas tunda ennast õnnelikuna ja rahulolevana oma riietega? Ja samas mitte omada nii paljusid?

Näide stiilisegaduses garderoobist.

Näide stiilisegaduses garderoobist.

Kõige parem vastus mõlemale küsimusele on - tunne oma tõelist stiili ning veendu, et su garderoob peegeldab seda. Kui sul on palju riideid, kuid vähesed neist peegeldavad sinu tõelist Mina, siis ilmselgelt ei kanna sa neid sageli või ei tunne end mugavalt ja õnnelikuna neid kandes. 

Enamik naisi läbivad endale riideid valides järgmised "takistused": 

Riie:

  1. on poes saadaval 
  2. näeb seljas enam-vähem okei välja 
  3. hind on sobiv

Mis aga sageli ära unustatakse on - kas see sobib mu ülejäänud garderoobiga? Ja nii ongi tulemuseks garderoob, kus on palju erinevaid stiile erinevatest eluperioodidest ja “leidudest”, kuid selga pole ikka mitte midagi panna. Pole ju mõtet osta endale uut topi, kui selle kandmiseks vajad ka uut seelikut, jakki ja kingi. Tõenäosus, et see top su kappi seisma jääb, on päris suur. 

Kuidas oma stiili tundmine aitab?

  • Hakkad valima riideid, mis sobivad juba olemasolevate riietega.
  • Teed poodeldes vähem “vigu” - õpid paremini sulle pakutavas orienteeruma. 
  • Vähem valikut - vähendad automaatselt poodides sulle pakutavate toodete hulka, nii et tõenäoliselt kulutad uute riiete leidmisele vähem aega. 
  • Sinu stiil muutub sinu univormiks - suudad palju kiiremalt valida, mida selga panna.

Kuidas leida oma stiili? 

  • Koosta endale Pinteresti laud või otsi ajakirjadest endale meeldivaid komplekte. Võrdle oma eelistusi olemasoleva garderoobiga. Tee vastavad korrektuurid. Ürita uusi riideid soetades pidevalt meeles pidada oma olemasolevaid riideid ja oma stiilivisiooni.
  • Kui eelnev tundub väga tüütu või töömahukas, palka endale stilist, kes sind kõige sellega aitab.