8 küsimust: burleskitar Affinity Starr

 

1. Kuidas jõudsid Sa burlesque'ini ja mida see Sinu jaoks tähendab?

Otsisin päris pikalt enese välja elamiseks ja oma loomingulise poole esile toomiseks väljundit. Burleski trenni sattusin 2010nendal aastal üsna juhuslikult aga see neelas mind kiiresti ja üsna jäägitult. Hetkel on see järjest enam muutumas hobist tööks. Burlesque on minu jaoks nagu muinasjutumaailm, kus saad olla kes iganes ja teha mida iganes. Väga vabastav kogemus.

2. Mis Sind inspireerib? Kust leiad inspiratsiooni oma lavanumbriteks?

Inspiratsioon tuleb üsna juhuslikult – muusikast, filmidest, raamatutest, kellegi tehtud juhuslikust liigutusest...

Foto: Mats Õun

Foto: Mats Õun

Tuleb lihtsalt avatud meeltega ringi käia – mida enam erinevaid asju koged, seda suurema tõenäolisusega inspiratsioon tuleb. Väga inspireeriv on festivalidel burlesque artistide esinemiste vaatamine... Siis tajud vahetult, millised artisti liigutused publikule mõjuvad ja milliseid emotsioone tekitavad. See on hoopis midagi muud, kui sama numbrit videolt vaadates.

3. Millest juhindud, kui endale riideid valid?

Väikelapse emana on mugavus minu jaoks primaarne. Kolm-neli paari teksaseid, tennised ja kingad, millega kannatab kilomeetreid kõndida ning liivakastis lapsele seltsi pakkuda... Riided peavad olema soojad, mugavad ja mõistliku hinnaga. Kaks talve olen kandnud pikka musta kilejopet, mis kohe kindlasti ei tee mind kenamaks, aga lapsega lasteaeda või trenni jalutada on väga mõnus :)

Kui eraelus hoian riietele mineval eelarvel hoolega silma peal, siis lavakostüümidega on hoopis teine lugu. Neil peab vau faktor juures olema. Materjalid, värvid ja lõiked on väga olulised ja peavad karakterit toetama. Iga ese on pisiasjadeni läbimõeldud ja katsetatud. Burleski kostüümid on omaette kunst – kui teatrikostüümid peavad lihtsalt välja nägema nagu vaja, siis burleski kostüümide eripäraks on kinnitussüsteemid - kõik ju peab ära ka võimalikult lihtsalt tulema!

4. Missugune näeb välja Sinu garderoob?

Riietega on keeruline. Kappi on kogunenud liialt palju asju, mida enam ei kanna või mida ei oska millegagi kombineerida. Ilmselt olen hetkel mingis üleminekufaasis - lõkkeääres istuv hipitüdruk hakkab järjest enam daamiks muutuma ja kappi kuhjatud teksapükste ja värviliste pluuside kõrvale hakkab tekkima järjest enam vintage esemeid ning glamuurseid õhtukleite. Kübarad, viisakad mantlid ja jakid; pliiatsseelikud. Kogunenud on paras hulk 30nendate kingi, mille juurde hetkel otsin sobilikke kleite.

Foto: Mats Õun

Foto: Mats Õun

5. Mis on Sinu arvates üks suurimaid vigu, mida naised riietudes teevad?

Lähevad liialt moevooludega kaasa jättes tähelepanuta oma isikupära.

6. Burlesque ja kurvikad naised - kuidas suhtutakse burlesque'i maailmas kurvikatesse naistesse?

Kurvikus ei ole burleskis mittemidagi sellist, mis oleks taunimist väärt. Tõsi, hetkel ehk kuulsamaid artiste Dita Von Tease ja Lou Lou D´vil on saledad, aga samas on väga palju artiste, kes seda pole - nagu näiteks minu üks suuri lemmikuid Dirty Martini. Burlesque skene on ääretult mitmekesine ja väga tolerantne kõigi suhtes. Just eripärasus teeb burleski kaasakiskuvaks ja huvitavaks.

7. Milliseid nõuandeid annad naistele, kes pole rahul oma kehaga või kellel pole aimugi, kuidas end oma kehas hästi tunda?

Võtke endale aega oma välimusega mängida... katsetada erinevaid värve ja stiile. Tehke meiki ja soenguid! Kui hätta jääte, siis küsige nõu. Käige erinevates trennides, õppige tunnetama oma keha... Ei ole olemas naist, kellel poleks ühtegi tõeliselt kena kohta oma keha juures!

8. Mida on burlesque'iga tegelemine Sulle andnud? Kui ka mina soovin burlesque'iga tegeleda, siis kust tuleks alustada?

Kui alustasin, siis olin just lapse saanud. Muutunud kehas ei tundunud enam seksika ja ihaldusväärsena. Burlesque'iga tegelemine on mulle andnud esinemisjulguse ning teinud enesekindlamaks. Kõige lihtsam viis alustamiseks on minna burlesque'i trenni.

Foto:  Senni Luttinen

Foto: Senni Luttinen

Tallinnas korraldab 2013nendast aastast trenne MTÜ Burlesque Estonia, mille üks eestvedajaid olen. Uus hooaeg algab oktoobrist. Sealt edasi on mõistlik käia võimalikult palju vaatamas live esinemisi. Suuremate festivalide raames toimuvad workshopid, kuhu suurema huvi korral kindlasti soovitan minna.

Burlesque on hea võimalus maailma avardamiseks, selle mängulisemaks muutmiseks, leidmaks sisemist seksapiili ja enesekindlust.

Rohkem infot Burlesque Estonia kohta leiad siit ning Affinity tegemistel saab silma peal hoida siin