8 küsimust : MARIMO disainer Mariliis Soobard

1. Mis on Sinu lemmik outfit uuest kollektsioonist? Miks?

FOTO: MAIKEN STAAK

FOTO: MAIKEN STAAK

See on väga keeruline küsimus. Hetkel kogu kollektsiooni sees olles on üks outfit lemmikum kui teine ning meeleldi värskendaksin oma riidekappi kogu SS14 kollektsiooniga, kuid kui peab tegema valiku, siis ilmselt põhikollektsioonist on vaieldamatud lemmikud esmakordselt MARIMO kollektsioonis olevad äärmiselt mõnusast pehmest peenvillasest kangast luksuslikud kardiganid ning Exclusive kollektsiooni osast kaunis swarovski kivikestega tikitud villakrepist minimalistliku lõikega jakk ja sinna juurde kuuluv diagonaallõikeline õrnkuldsete detailidega valge siidšifoon seelik.

2. Millest juhindud, kui endale riideid valid?

Minu rõivad on peamiselt pärit MARIMO kollektsioonidest või siis tooted, mis ma disainerina vaid ekstra endale olen teinud. Rõivaid valides / tehes lähtun peamiselt sellest, et saaksin erinevaid rõivaid võimalikult palju omavahel kombineerida.

3. Missugune näeb välja Sinu garderoob?

Arvestades seda, et tegelen moevaldkonnas, on minu garderoob üsnagi pisike. Peamiselt leiab sealt mõned igapäevased ja mõned pidulikumad kleidid-seelikud ning jakid, millega neid kombineerin. Sügis-talviseks hooajaks on muidugi ka mõned mantlid. Pükse minu garderoobist ei leia. On vist paar paari teksaseid, mida mõnikord harva koduseinte vahel jalga tõmban. Minu garderoobis on oluline rõhk ka kingadel - need on alati kvaliteetsed ja omapärased! Hetke lemmikud on pärit Vivian Vaust.

4. Tagasi vaadates oma senisele elule - mida pead oma suurimaks stiilifopaaks?

Arvan, et kõige suurem fopaa on ilmselt keskkooli periood, mil muusikamaitse ja sellega seoses ka rõivastus oli "kergelt" kaldu pungi ja metali poole :)

5. Milliseid nõuandeid annad naistele, kes pole rahul oma stiiliga või kellel pole aimugi, kuidas end riietada?

Arvan, et parim on disainrõivaste valikul konsulteerida disaineriga. Kui see pole võimalik, siis tasuks kasutada stilistide abi. Tihti ei olegi palju vaja - natuke suunavaid märksõnu ja esimesed uued rõivad valida koos inimesega, kes teab millest ta räägib.

6. Mis on Sinu arvates üks suurimaid vigu, mida naised riietudes teevad?

Ma ise väga selliseid naisterahvaid isegi ei tea, kuid linnapildis tundub, et suurim viga just eriti nooremate naiste puhul on liigne hetke trendide järgimine. Kanda tuleb seda, mis naist kaunistab, mitte seda, mis on moes - see võib lõppeta katastroofiga!

7. Mood ja trendid jätavad sageli kõrvale kurvikad naised. Mis on Sinu filosoofia stiili ja rõivasuuruste osas?

Tihti see tõesti nii on. Mina pean oluliseks, et suuremate suuruste puhul lastaks kallimad tooted valmistada enda mõõtmete järgi, kuna kehakuju ja proportsioonid ei vasta tavaliselt sellisel juhul päris täpselt suurusnumbritele. Igapäevaste toodete puhul loomulikult peaks tooted leidma siiski müügilettidelt. Disainerbrändide jaoks, kelle kogused on väikesed, on suuremate suuruste valmistamine lihtsalt riskantsem, kuna neid ei osteta nii palju. Küll aga oleme alati valmis need tooted valmistama eritellimusel.

8. Missugune on MARIMO naine?

MARIMO "naine" kui teda nii kirjeldada, on eneseteadlik ise end ülesse töötanud naisterahvas, kes teab, kuhu ta oma elus tahab jõuda.

Juba sel laupäeval, 26.aprillil, saab nautida MARIMO uut kevad-suvi 2014 kollektsiooni "In Full Bloom" Eesti Arhitektuurimuuseumis. Rohkem infot siit.

Boonusena uurisime Mariliisilt uusima kollektsiooni inspiratsiooni kohta. 

MARIMO SS14 / FOTO: MAIKEN STAAK

MARIMO SS14 / FOTO: MAIKEN STAAK

Mis on MARIMO SS14 kollektsiooni inspiratsioon?

SS14 kollektsioon keskendub nii vabadusihalusele kui ka naiselikule küpsusele. Kollektsioon sai inspiratsiooni peamiselt suvest, mis on aeg, mil igaüks vajab rohkem vabadust ja õhku, tekib kihk jalutada roheluses ning tunda oma palgeil päikesepaistet ja mahedat briisi. SS14 kollektsiooni on seotud palju vabamaid lõikeid, lendlevaid õhulisi siidšifoone ning mängulisi mustreid - see kõik aitab linnaruumi asjalikku saginat kombineerida looduse vabastava värskusega.