Feng shui riietuses: mis on Puu energia ja kuidas seda oma riietusse tõlgendada?

Vana hiina õpetuse Feng shui kohaselt saab igaüks oma eluteed ise kujundada, võttes appi oma taevased ja maised eeldused ning järgides energia liikumisi enda ümber.  Feng shui kui energiaõpetuse peamine eesmärk on olla sild inimese välimise ja sisemise maailma vahel. Enda ümbrust jälgides võid teha järeldusi oma sisemaailma kohta ja vastupidi. Näiteks annad Sa oma riietusega ümbritsevatele teada, milline on Sinu sisemaailm.

 

Kevad on Puu stiihia valitsemise aeg. Puu toetab püüdlusi jõukuse ja heaolu poole, edendades uusi ettevõtmisi ja algatades uusi ühendusi.

Võimendades Puu energiat:

- suurendad algatusvõimet

- parandad keeletaju

- toetad enda vaimset arengut 

- kiirendad reageerimist ja mõtlemist

- parandad planeerimise ja läbirääkimise oskusi

- suurendad loovmõtlemist

- laiendad intuitsiooni

Vaatame siin lähemalt selle muutuva ja kasvamist toetava jõu iseloomulikke jooni riietuses. Puud iseloomustavad vertikaalsed jooned: soonikkude, püsttriibuga kangad, lillemustrid. Puu siluett on ülalt alla sirge. Näiteks pikk lõhikuga seelik, sirge või kergelt taljesse töödeldud üle puusade ulatuv jakk. Puu energiat lisavad suured pikad sallid ja pleedid. Aksessuaaridena sobivad puidust või kristallist ehted.

Puu värvid on kõik rohekad toonid, ploomi- ja veinikarva toonid. Puu elementi võimendavad sinised toonid, hõbe, must, erksinine.

Puu kõige suurem oht on liiga kiire kasvamine. See toob kaasa „pea pilvedes“ käitumismustrid, need inimesed on tormakad ja nende soovid tihti ei täitu. Puu energiat saab kontrollida Vee elementide vähendamisega. Tule energia piirab Puu ohtlikku kasvamist. Jõuliselt kontrollib Puu elementi Metall. Puu energia nõrgendamiseks vali hallid toonid, erkkollane, roosa. Läikivad materjalid, naturaalne nahk ja siid, kunstnahk ja nailon vähendavad puu tormakust. Metallehted vähendavad kiiresti puu stiihia mõju.