Esemed, mis peaks iga mehe/naise garderoobis olema: kvaliteetne t-särk

Enamik meist omab rohkem või vähem erinevaid särke ja t-särke. Kui paljud neist on aga kvaliteetsed? Ja kuidas leida endale hea t-särk?

Mõned soovitused:

 • Vali kraekuju, mis sobib Sinu kehakujuga.  
 • T-särk oli algselt mõeldud teise särgi all kandmiseks ja tööl tekkiva higi korjamiseks - just sellepärast pidi särk ka võrdlemisi ümber, kuid samas mugav, olema. Hästiistuv t-särk peaks olema kuldne kesktee väga ümber ja kottiva särgi vahel ehk see peaks rõhutama sinu "ilu" ning mitte demonstreerima "veel töös olevaid" kehaosi. 
 • Särgi pikkus ei tohiks olla kõrgemal ega madalamal kui Sinu puusapealne. Nii väldid olukorda, kus käsi üles tõstes ei muutu t-särk nabasärgiks. 
 • Õlaõmblus peaks ideaalis ühtima kohaga, kus su õlakurv lõpeb.
 • Ideaalse t-särgi otsingul on oluline kaaluda materjali. Kvaliteetne puuvillane on valdavalt parim variant. Ära lase ennast petta kanga raskusest (see on koht, ku mehed sageli eksivad) - enamasti on kvaliteetsed puuvillased kerged. Samas sobivad väga õhukesed (ja läbikumavad) t-särgid paremini randa kui tööle või sõpradega väljaminemiseks. 
 • 4 värvi, millega alustada oma t-särgi kollektsiooni loomist on valge, hall, must ja tumesinine. 
 • Oluline on tähelepanu pöörata ka t-särgi hinnale - kõige odavam särk ei kesta enamasti kaua. Seega vali mõõduka hinnaga kvaliteetsest kangast hästiistuv särk. 

12 eset, mis võiksid olla iga naise garderoobis: bleiser

Enamik naisi leiavad mingil eluhetkel end bleiseriotsingutelt. Kvaliteetne ja hästiistuv bleiser on mitmekesine ja kehakaunistav rõivaese, mis võib teksapüksid formaalsemaks muuta, kleidile viimase lihvi anda ning isegi poisilikule figuurile vorme lisada. Millest juhinduda, et bleiser istuks seljas hästi?

 Processed with VSCO with f2 preset
 • Bleiseri õlaõmblus peab asuma Sinu õlgadel. Juhul, kui ideaalset bleiserit ei leia, on alati targem eelistada jakki, mis on õlgadest paras jakile, mis on näiteks rinna- või vöökohast paras. 
 • Peaksid saama bleiserit mugavalt kinni nööpida, kuid ta peaks oma vormi säilitama ka lahti kantuna. 
 • Kui seisad käed kõrval, peaks bleiseri varrukas ulatuma pöidlaluu alguseni.
 • Vali õige materjal - villane bleiser mõjub sageli klassikaliselt; puuvillane ja linane on parimad valikud suvisteks bleiseriteks; sünteetilised ning segatud koostisega kangastest bleiserit on aga sageli taskukohasemad.   
 • Vaata, et bleiseril ei tekiks keha osas venimisjooni. 
 • Tea, kas Sinu kehatüübile sobib paremini ühe- või kaherealine bleiser.
 • Pööra tähelepanu ka sellele, kus asub esimene nööp - see võib bleiseri üldmuljet Sinu kehal muuta. 

12 eset, mis võiksid olla iga naise garderoobis: seelik

Alati pole tuju kleiti kanda. Ja iga päev pole püksipäev ka. Hästiistuva seelikuga on võimalik riietust nii pidulikumaks kui igapäevasemaks teha. Tuleb vaid leida endale sobiv. Millest juhinduda?

 • Tunne oma kehakuju - oma kehakuju tundmine aitab Sul kergemini orienteeruda erinevate seelikulõigete vahel. 
 • Vali endale sobiv pikkus - vales kohas jalga "lõikav" seelik võib Sind lühemaks teha, seega pööra hoolega tähelepanu seeliku allääre pikkusele ning ära lase end mõjutada pidevalt muutuvatest trendidest.
 • 50ndatel populaarne olnud a-lõikeline seelik sobib pea igaühele. Kuid nagu eelmises punktis mainitud - pea silmas pikkust. 
 • Kui valid endale pliiatsseelikut, tee seda hoolikalt: seelik peaks järgima Sinu kehakuju ning Sinu sõrm peaks mahtuma mugavalt seeliku vöö vahele.
 • Katseta julgelt värvidega! Tumesinine, veinipunane, valge ja khaki värvid võivad mõjuda sama formaalselt kui klassikaline must seelik. 

10 eset, mis võiksid iga mehe garderoobis olla: teksad

Korralikud ja hästiistuvad teksad kaunistavad iga meest! Usun, et sellele ei soovi keegi vastu vaielda. Kui see ideaalne teksapaar on leitud ja koju toodud, siis kuidas nende eest hoolitseda? Vastuse leiad siit: 

Ja kuna kevad juba paistab, siis hakkavad vaikselt ka püksisääred kerkima. Kui päris lühikese püksi ilm veel ei ole, aga oma ägedaid sokke ikka tahaks näidata, tuleb püksisääred üles keerata. Kuidas seda õigesti teha: 

Head teksakandmist!

12 eset, mis võiksid olla iga naise garderoobis: teksad

Paar (või kolm) teksaseid peaks kuuluma iga naise garderoobi. Oskuslikult stiliseerituna saad neid peaaegu igas olukorras kanda. Millele teksaseid otsides tähelepanu pöörata? Ja kuidas nende eest hoolitseda?

 • Teksaseid valides katsu neid - kvaliteetsed teksad on valmistatud tugevast ja raskemast teksakangast. Käega tunned seda erinevust. Ära muretse, kui need tunduvad alguses liiga jäigad - kui oled teksad “sisse kandnud”, muutuvad need pehmemaks ning toetavad su kurve paremini.
 • Kõige kvaliteetsemate teksade venivus peaks olema maksimaalselt 2% (Lycra või Spandex). Vaata silte, et vastavat infot leida. 
 • Ürita vastu seista soovile osta natukene suuremad teksad. Arvesta, et teksa venib aja jooksul ning kui püks on ostes keha ümber, siis venides ei hakka see inetult “kottima”.
 • Jälgi õmbluseid - need peaksid olema tugevad ja vastupidavad.
 • Teksapükste tasku suurus peab olema proportsioonis sinu pepuga. 
 • Ära pese teksaseid liiga palju. See hävitab kangast. Pese oma pükse jahedas vees ning lase neil rippudes kuivada. Tumedat teksat tuleks pesta tagurpidi keeratuna. 

Ja lõpetuseks üks tore fakt - peaaegu kõikidel teksapükste lukkudel on tähed “YKK”, mis on lühend Yoshida Kogyo Kabushikikaisha’st. YKK loodi 1934 aastal jaapanlasest lukkudevalmistaja Tadao Yoshida poolt ning firma toodab endiselt suure osa maailmas olevate teksade lukkudest. Kellel aega ja huvi rohkem, saab aega veeta nende väga põneval kodulehel: http://ykk.com.

10 eset, mis võiksid iga mehe garderoobis olla: triiksärk

Eelmises blogipostituses alustasime seeriaga, kus räägime 12 esemest, mis iga naise garderoobis olla võiksid. Kuna meie klientide hulka on märkamatult (kuid samas julgelt) hiilinud ka mehed, siis otsustasime sarnase seeria teha ka meestele, kuid natukene teise nurga alt kui naistele.

Kiire (ja stiilne) juhend, millele särki valides tähelepanu pöörata: 

Kui Stiilitaride meeskodanik poes endale triiksärke valib, siis teab ta üsna hästi, mis talle meeldib ning oskab vajaduse korral ka müüjalt või naiselt/sõbrannalt nõu küsida. Kus aga härral mure tekib, on särkide hoolduses - ärireisile minnes mahub käsikohvrisse alati paar-kolm triiksärki. Kuidas aga särk uuesti sirgeks saada, kui seda selga on vaja panna? Üks variant on võtta särk endaga dushi alla minnes kaasa - soe aur aitab särki sirgendada. Kui aga käepärast on triikraud, siis siin on visuaalne juhend selle triikimiseks: 

Kust endale hea särk leida? Kui võimalik, jäta kõrvale odavad kiirmoeketid ning investeeri oma triiksärkidesse. Sangar, Baltman, Gowri ja Ewald pakuvad kõik võimalust avastada kvaliteetsete triiksärkide maailma, olgu see siis juba valmistoodangust või eritellimusest. Meie kogemus näitab, et kvaliteetne triiksärk on nii hea, et sageli ei taha enam muud selga pannagi.

12 eset, mis võiksid olla iga naise garderoobis: triiksärk

Image via tumblr.

Image via tumblr.

Hea triiksärk sobib peaagu igasse olukorda - tuleb vaid endale sobiv variant leida ning see olukorrale vastavalt stiliseerida. Millele tähelepanu pöörata triiksärgi ostmisel? 

 • Nööbi triiksärk kinni. Peaksid saama panna kaks või kolm sõrme kaela ja krae vahele. 
 • Inspekteeri nööpe - head nööbid on paigutatud ühtlase vahega ning nende kinnitus kangale on tugev.
 • Kõverda käed. Varrukad peaksid olema piisavalt pikad, et mansett ei jookse mööda kätt üles. 
 • Tõsta käed ning vaata, et särgi alläär ei tuleks pükstest välja. 
 • Jälgi, et mansett ei oleks liiga lai. Käsi ei tohiks ilma mansetti avamata varrukast läbi minna.
 • Õlaõmblus peaks asetsema mugavalt sinu õlakondi juures - ei üleval ega allpool.
 • Vaata, et särk ei tõmbaks ebamugavalt rinnalt või vöökohast. 
 • Kui võimalik, istu. Istudes on selg ja õlad vabamas asendis kui seistes ning näed ära, kas see põhjustab muutusi särgi istuvuses.
 • Otsi non-iron või väikese venivusega puuvillaseid särke - neid on lihtsam hooldadada, sest nad kortsuvad vähem.

Kas valge särk on kõigile? Ei. Kriitvalge särk näeb puu peal küll imehea välja, kuid kahjuks ei pruugi see kõikidele sobida. Sinule sobiv “valge” särk võib olla hoopis kergelt elevandiluukarva, kreemikas või õrnalt pastelne. 

Kust endale hea triiksärk leida? Sangar, Musu ja Ella Hopfeldt on kindlasti kohad, kust otsingutega algust teha. Viimane neist kirjutab oma kodulehel täpsemalt ka triiksärgi detailidest ning annab ideid, kuidas triiksärki erinevatel viisidel kanda

Kuidas oma stiili mõistmine aitab vähendada riiete hulka garderoobis?

Enamikel meist on mingil hetkel peast läbi käinud mõte: "Mul on nii palju riideid, aga selga pole ikka midagi panna!". Sõbrannasid kõrvalt vaadates tundub, et neil on alati midagi imelist ja inspireerivat selga panna. Kuidas tunda ennast õnnelikuna ja rahulolevana oma riietega? Ja samas mitte omada nii paljusid?

Näide stiilisegaduses garderoobist.

Näide stiilisegaduses garderoobist.

Kõige parem vastus mõlemale küsimusele on - tunne oma tõelist stiili ning veendu, et su garderoob peegeldab seda. Kui sul on palju riideid, kuid vähesed neist peegeldavad sinu tõelist Mina, siis ilmselgelt ei kanna sa neid sageli või ei tunne end mugavalt ja õnnelikuna neid kandes. 

Enamik naisi läbivad endale riideid valides järgmised "takistused": 

Riie:

 1. on poes saadaval 
 2. näeb seljas enam-vähem okei välja 
 3. hind on sobiv

Mis aga sageli ära unustatakse on - kas see sobib mu ülejäänud garderoobiga? Ja nii ongi tulemuseks garderoob, kus on palju erinevaid stiile erinevatest eluperioodidest ja “leidudest”, kuid selga pole ikka mitte midagi panna. Pole ju mõtet osta endale uut topi, kui selle kandmiseks vajad ka uut seelikut, jakki ja kingi. Tõenäosus, et see top su kappi seisma jääb, on päris suur. 

Kuidas oma stiili tundmine aitab?

 • Hakkad valima riideid, mis sobivad juba olemasolevate riietega.
 • Teed poodeldes vähem “vigu” - õpid paremini sulle pakutavas orienteeruma. 
 • Vähem valikut - vähendad automaatselt poodides sulle pakutavate toodete hulka, nii et tõenäoliselt kulutad uute riiete leidmisele vähem aega. 
 • Sinu stiil muutub sinu univormiks - suudad palju kiiremalt valida, mida selga panna.

Kuidas leida oma stiili? 

 • Koosta endale Pinteresti laud või otsi ajakirjadest endale meeldivaid komplekte. Võrdle oma eelistusi olemasoleva garderoobiga. Tee vastavad korrektuurid. Ürita uusi riideid soetades pidevalt meeles pidada oma olemasolevaid riideid ja oma stiilivisiooni.
 • Kui eelnev tundub väga tüütu või töömahukas, palka endale stilist, kes sind kõige sellega aitab.

8 küsimust: miDeer

Minimalistlik, praktiline ja kvaliteetne kott võib ka kõige igapäevasema riietuse huvitavaks muuta. Õnneks ei tule sellist kotti kaugelt otsida - Eesti bränd miDeer valmistab tööstuslikust vildist silmapaistvaid kotte, mis sobivad igas vanuses kandjale. Piilusime 8 küsimuse jagu nende maailma. 

1. Mis teid inspireerib? Kust sünnib teie looming?

Luues põhjamaist disaini väljendame oma austust minimalistlikuse suunas disainides eelkõige tööstuslikust vildist karge ent põhjamaise hõnguga käekotte. Igal kotil on oma iseloom ja olemus ning on silmatorkav vaatamata selle lihtsusele.

Inspiratsiooni ammutame põhjamaisest kliimast, loodusest ning elustiilist. Disainiprotsessi oluliseks alustalaks peame põhjamaiselt sirgeid jooni ja praktilisust. Kõikide toodete disainimisel oleme lähtunud tänapäeva elustiili nõudmistest. Iga käekott peab mahutama sülearvutit ning sealjuures olema šikk ja elegantne.

2. Miks olete valinud materjaliks tööstusliku vildi?

Materjali valik on meie loomingus väga olulisel kohal. Vilt on kogu meie brändi läbivaks jooneks. Tööstusliku vildi oleme valinud eelkõige selle põhjamaiselt kargele väljanägemisele, pehmele tekstuurile ning vastupidavusele.

Vilt ise on ka meie inspiratsiooni allikaks - ainuüksi selle tekstuuri tunnetades ja jäikust silmas pidades, hakkab loomingukarusell silme ees keerlema.

3. Kes on miDeeri klient? Mis on talle oluline?

miDeeri klient on moeteadlik. Talle on oluline praktilisus ja sealjuures hea väljanägemine. Olulisel kohal on ka toote päritolu. Kodumaine disain on hinnas ja sellest peetakse lugu.

4. Mis on teie lemmiktooted miDeeri (koti)kollektsioonist? Miks?

Meie endi lemmiktoode on Skandinaaviapäraselt lihtne ent isikupärane NORD. See on elegantne ja põhjamaiselt jäise olekuga, erineb teistest kottidest omanäolise sanga poolest. Alati pilkupüüdev, šikk, stiilne ja mahukas. Kõige uuemate toodete killast on lemmikuks aksessuaariks kujunenud maksisuuruses ümbrikkott SKIVE. Ümbrikkoti oleme samuti disaninud nii, et lisaks moodsale aksessuaarile igapäevaseks kandmiseks, saab kotti kanda ka lihtsalt sülearvuti ümbrisena.

5. Teie brändi iseloomustab skandinaavialik minimalism. On palju naisi (ja mehi), kes armastavad minimalismi, kuid ei oska seda oma ellu lisada. Kust ja kuidas peaksid nad alustama?

Minimalismiga on lihtne. Minimalism ei armasta kirkaid värve, suuri ehteid ja rohkeid lisadetaile. Minimalism on lihtne ja tabav, sealjuures mugav ja stiilne.

Alustuseks võiks jätta kõrvale kirkad värvid ja sobitada omavahel puhtad toonid ja sirged lõiked. Hea alternatiiv on kanda lihtsalt musta, ning lisada sinna juurde üks šikk käekott. Selline väljanägemine on alati stiilne ja minimalistlikult silmatorkav.

Omale rõivaid valides võiks terava silmaga otsida lihtsaid ent huvitavaid rõivaid, näiteks lihtsa musta sviitri, eriti pikad varrukad, põnevad konservatiivsed lõiked - nendest detailidest piisab, et olla minimalistlik ent sealjuures ka stiilne.

6. Mood ja trendid jätavad sageli kõrvale kurvikad naised ja mehed. Mis on teie filosoofia stiili ja rõivasuuruste osas?

Õnneks on see muutumas ja üha enam kohtab tänavatel väga stiilseid kurvikaid ja enesekindlaid naisi.

Oluline ei ole kiirelt vahetuva moega sammu pidada, vaid leida endale see oma ja õige stiil, mis sobib ja seda järgida. Valides aksessuaariks suuremõõtmelise käekoti, näed ise alati pisem välja!

7. Milliseid nõuandeid annaksite naistele, kes pole rahul oma stiiliga või kellel pole aimugi, kuidas riietuda?

Kui siinkohal mõni sõbranna appi ei tule, siis soovitaksime kindlasti pöörduda stiilinõustaja juurde, kes aitab leida vastavalt enda kehakujule õigeid rõivaid ja annab nõu ka edaspidiseks.

8. Missugune on teie endi stiil ning missugused näevad välja teie garderoobid?

Kuna oleme ise suured minimalismi austajad, on ka meie endi garderoob pigem konservatiivne ja tagasihoidlik. Garderoobist võib leida mugavaid kudumeid ja lõputult erinevate lõigetega jakke/mantleid, mis igale lihtsamalegi rõivale stiilselt peale sobituvad. Suured ehtekandjad me pole, siinkohal on hoopis esikohal põnevad ja julged lõiked, millega oma riietust huvitavamaks muudame; ning pilkupüüdev käekott, ilma milleta kunagi uksest välja ei astu.

Silmailu loojad: 

Fotograaf: Jake Farra http://www.jakefarra.com/  / Jumestus ja soeng: Nele Dvorjaninov  https://www.facebook.com/NeleMakeUp  / Aksessuaarid: miDeer www.mideer.eu  / Disaini- ja mööblistuudio OOT-OOT Stuudio www.oot-oot.com  / Rõivad: Studio August http://studio-august.com / Jalanõud: Disainipood Reede www.reede.ee / Modellid: Merilin Õisla ja Tõnis Taul

Sarong - soojade ilmade parim kaaslane

Sarong on vaieldamatult suviste soojade ilmade parim kaaslane ja meie rannakoti alaline külaline. Stiilitarid kannavad sarongi randa minnes, rannas, õhtul sõpradega välja minnes, väga sooja ilmaga turule joostes või lihtsalt siis, kui soov jalutama minna. Seda on imelihtne endale lõpututel viisidel ümber siduda ning aksessuaaridega muuta. Ja mis veel parem - sobib kõikidele kehakujudele!

Võtsime appi oma truu abilise Manni ning toome teieni meie 5 lemmikut kandmisviisi:

1. Ühelt õlalt seotud:

sarong_1_stiilitarid

2. Kaela tagant seotud:

sarong_2_stiilitarid

3. Ühelt õlalt seotud lahtise seljaga:

sarong_3_stiilitarid

4. Lihtne pin-up stiilis kleit: 

sarong_4_stiilitarid

5. Tooga stiilis ja vööga:

sarong_5_stiilitarid

Need on ainult 5 variant, kuidas sarongi kanda - võimalused on aga lõputud. Lase lihtsalt oma loovus valla! 

Igasuvine trend: Meremehestiil

Meile tundub küll, et iga suvi on rohkemal või vähemal määral moes meremehestiil. Seda, kuidas meremehestiili kanda, saad lugeda meie varasemast postitusest SIIT. Meie aga otsustasime aegsasti selleks suveks oma lemmikud poodidest üles otsida, et siis hiljem rahulikult nii purjetamas, linna peal jalutades ja jäätist süües kui ka õhtustel aiapidudel selles stiilis särada. Ja et meie meestel ning lastel lihtsam oleks, siis valisime ka neile mõned rõivad välja.

Vaata galeriisid meie lemmikutest: 

3 app'i, mis aitavad sul hommikul riideid valida

Hommikuti pole midagi selga panna? Pole aega mõelda, mida hommikul selga panna? Abi on sinu nutitelefonis. Proovisime mitmeid app’e, et leida kolm tasuta lemmikut, mida on kõige mugavam kodus kasutada ja ise stilisti mängida. 

1. Pureple

Hetkel meie lemmik ning kasutame seda ka oma igapäevases elus. Pureple laseb sul üles pildistada, kategoriseerida ja sorteerida terve oma garderoobi ning seejärel riietest komplekte luua. Samuti saad lisada märkeid, millal viimati mingit riideeset kandsid. Planeeri või terve nädala garderoob ette ära. Kui soovid ennast üllatada, lase app’il endale ise riietust soovitada. Võimalusi on mitmeid.

Küll aga tuleb varuda endale natukene aega - rõivaste lisamine app’i on aeganõudev, kuna pole võimalik mitut rõivaeset korraga lisada. Muidu aga - lihtne ja mugav kasutada.

2. Wardrobe Plus

Kolmest app’ist kõige ilusam ning alguses oli ka kõige lihtsam kasutada. Kahjuks aga hakkasid ülespildistatud fotod päris kiiresti maagiliselt kaduma. Nagu Pureple’s saad ka siin oma rõivaid sorteerida ja erinevateks komplektideks kokku panna - küll aga on mõlemad protsessid mitmeastmelisemad ja aeganõudvamad, mistõttu vajab app’i kasutamine rohkem süvenemist kui Pureple. 

3. PickTheOutfit

PickTheOutfit jõudis meie lemmikute hulka tänu omapärasele rõivaste ülespildistamise võimalusele. Kui teistes app’ides saad rõivaid nii app’is endas üles pildistada kui ka olemasolevaid fotosid kasutada, siis PickTheOutfit annab sulle ette rõivaeseme kuju ning sina pildistad sinna sisse oma eseme. Pärast pildistamist saad komplekte ühekaupa koostada, kuid mitte tulevikuks salvestada. Väheste võimalustega, kuid lihtne ja mugavalt kasutatav app, kui sa ei soovi oma rõivakomplekte ette planeerida.

Meie kliendid: Brita

Vanus: 28

Stiilitaride poole pöördumise põhjus: segadus stiilis ja garderoobis

Mida me tegime? 

Brita on 28-aastane noor ema, kes palus meid endale appi oma riidekappi korrastama. Lihtsast konsultatsioonist sai aga päris kiiresti üks meie suurimaid garderoobi muutmisprojekte.

Brita sooviks on olla inspireeriv ja stiilne emme ning mitte tunda end oma riietes kehvasti ja kulununa. Meie poole pöördus ta, kuna tundis, et tema pisikese tütre garderoob on kordades ägedam ja stiilsem, kui ta enda oma. 

Brita suurim mure on vast igale naisele tuttav: riideid on kapp täis, aga selga pole ikka midagi panna. Asusime analüüsima kapi sisu ja Britat ennast ning üritasime leida probleemi asukohta. Võrdlemisi kiiresti selgus, et see, kes ta täna on, missuguse naisena ta end ette kujutab ning riided, mis tal kapis on, ei haaku omavahel peaaegu üldse. Brita kapis olid vòrdlemisi vanad (keskkooli ja ülikooli aegsed) riided, mida kantud aastaid ning seetòttu olid nad "väsinud" segu naise erinevatest stiilikatsetustest. Pärast ülikooli oli ta riideid juurde soetanud täpselt nii vähe kui vòimalik ja alati pigem üritanud leida midagi erilist. Pahaaimamatult tekitas ta olukorra, kus riideid justkui oleks, aga neid omavahel kombineerida on raske, sest kõik rõivad on erilised, eri stiilidest ning koos selgapanduna jätavad ülekuhjatud ja ektsentrilise mulje. Tegelikult meeldivad Britale aga konkreetsed ja puhtad lõiked, graafilised t-särgid ja selged värvid. Ilmselgelt oligi siin suurim ebakòla - puudus harmoonia naise ja tema riidekapi vahel.

brita_stiil_stiilitarid
brita_stiil_stiilitarid
brita_stiil_stiilitarid

Meie tavalise garderoobikonsultatsiooni raamid jäid üsna kiiresti Brita soovidele väikeseks ning asusime koos uut plaani koostama. Kui olemasolevad riided olid sorteeritud ning kindlaks tehtud, mida ajapikku juurde soetada, jäi lahendada veel üks probleem - riiete kombineerimine. Jagasime naisele kõik nipid, mis meie varamus olid, kuid ka sellest jäi väheks. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi peab ikkagi saama. 

Lahendus oli lihtne ja mugav: pildistasime üles terve Brita järelejäänud garderoobi (ka jalanõud ja aksessuaarid), kombineerisime need fotodena komplektideks ning saatsime valmis komplektid naisele. Nüüd ei ole Brital hommikuti vaja muud teha, kui oma telefonis/iPadis/arvutis avada vastav kaust, välja valida sobiv komplekt ning riided selga panna. Leppisime kokku, et uutest ostudest saadab ta meile pildid ning me aitame need tal valutult garderoobi sulandada. 

Nädalane suur ettevõtmine, aga oh, kui inspireeriv! 

Räägime suurustest, osa 2

stiilitarid_riidepuud

Loe esimest osa siit.

Miks siis ei ole standardseid suurusnumbreid? Tegelikult on, kuid nende kasutamine tekitaks omajagu segadust, sest väidab, et kõik suurus 34 rõivad on täpselt ühes mõõdus. Kuidas nii? Põhjuseid on kaks. Esiteks määrab rõiva disain ära vöö asukoha, varruka pikkuse, seeliku pikkuse jne. Sellepärast ongi mõned särgid väga ümber ning teised jälle laiad. Teine põhjus on seotud hinnaklassiga. Nimelt on kiirmoe kettide (ja odavamate brändide) suurustabelid muutunud, samas kui luksusbrändide omad on juba rohkem kui 40 aastat muutumatuna püsinud. Sellepärast ongi Gucci või Prada kleit suuruses 34 väiksem kui Zara sama suurusnumbrit kandev kleit. Sellest kõigest pole aga abi kui oled kabiinis riideid proovimas. Ja kõik see tants ja trall vaid sellepärast, et jaemüüjad kardavad, et naised ei osta nii palju kui nad näevad suurust, mis neile ei meeldi?

Mõistes, et suurus on varieeruv, hakkad sa kindlasti - mõningase harjutamisega - olulisemaks pidama rõiva istuvust. Enamik meist ei saa endale lubada personaalset õmblejat ning seetõttu peamegi orienteeruma suurusnumbrite segases maailmas. Mõnikord ei leia ka kõige ideaalsema kehaga naine endale poest mitte midagi. Miks? Sest meie kehad on erinevad, kuid peaksime kõik mahtuma samasse 36 suurusesse. 

Järelikult, kui sa näed milleski hea välja, pole oluline, mis suurust kannad. Rõivaid ostes võiksime mõelda nii: Kui 34 suuruses püksid istuvad enam-vähem, kuid teevad mind samaaegselt paksemaks, aga 36 number sobib suurepäraselt minu figuuriga ning teeb mind saledamaks, siis kumba ma eelistan? Suurust 36! 

Aga kuidas ma siiski tean, mis suurust osta? Lihtne: proovi, proovi ja veelkord proovi! Proovi kõike selga! Rõivaid ostes varu endale aega ning võta proovikabiini kaasa suurus, mille arvad endale paras olevat ning üks number suurem ja üks number väiksem ese. Ainult proovides saad teada, mis sulle kõige paremini sobib. Ja unusta need suurusnumbrid!